http://figfront.lx2.sportcentric.com/system/files/6405/original/RG_World_Cup_Lisbon_nom_ind.pdf?1362747850 FEDERATION INTERNATIONALE DE GYMNASTIQUE
FIG RG World Cup 2013 Lisbon (POR)
04 - 07 April 2013
Nominative Registration
Individuals 1 AUS 13390 Danielle PRINCE 1992-06-12
2 AUT 5727 Nicol RUPRECHT 1992-10-02
3 AUT 10787 Natascha WEGSCHEIDER 1994-08-11
4 AZE 21420 Marina DURUNDA 1997-06-12
5 AZE 9116 Lala YUSIFOVA 1996-10-16
6 BEL 18152 Marie-Madeleine DE RIDDER 1995-04-08
7 BLR 8842 Melitina STANIOUTA 1993-11-15
8 BLR 8872 Arina CHAROPA 1995-10-18
9 BUL 11107 Mariya MATEVA 1994-06-01
10 BUL 22606 Kristina TASHEVA 1994-06-08
11 CAN 17681 Ekaterina SHTREVENSKY 1996-02-12
12 CHN 13426 Senyue DENG 1992-02-05
13 CHN 18859 Yuqing YANG 1993-06-10
14 EGY 10217 Alia Yassin ELKATIB 1995-08-17
15 FIN 15948 Kati RANTSI 1996-01-23
16 FRA 19442 Kseniya MOUSTAFAEVA 1995-06-08
17 FRA 11893 Gillian LEOPOLD 1997-11-24
18 GEO 12189 Salome PHAJAVA 1997-09-03
19 HUN 4740 Dora VASS 1991-09-08
20 ISR 4673 Neta RIVKIN 1991-06-19
21 ISR 15247 Victoria VEINBERG FILANOVSKY 1995-02-23
22 KAZ 15493 Aliya ASSYMOVA 1997-12-16
23 KAZ 15954 Viktoriya GORBUNOVA 1996-05-06
24 KOR 14507 Yeon Jae SON 1994-05-28
25 KOR 18958 Song E CHUN 1997-04-24
26 POR 12182 Carolina COELHO 1996-02-11
27 ROU 13301 Alexandra PISCUPESCU 1994-06-10
28 ROU 15861 Adriana Cecilia TEOCAN 1994-06-16
29 RUS 18525 Margarita MAMUN 1995-11-01
30 RUS 9248 Alexandra MERKULOVA 1995-11-25
31 SLO 9825 Sara KRAGULJ 1996-10-26
32 UKR 4654 Alina MAKSYMENKO 1991-07-10
33 UKR 9709 Ganna RIZATDINOVA 1993-07-16
34 USA 14578 Jasmine KERBER 1996-12-04
35 USA 22861 Aliya PROTTO 1996-02-11
36 UZB 9233 Mayya FILIPPOVA 1996-11-22
37 UZB 6191 Djamila RAKHMATOVA 1990-09-19
38 POR 12118 Joana CARDODO 1993-06-01
39 POR 18745 Tania LAPAS DOMINGUES 1997-01-14
40 POR 12110 Maria CANILHAS 1997-19-02
FEDERATION INTERNATIONALE DE GYMNASTIQUE
FIG RG World Cup 2013 Lisbon (POR)
04 - 07 April 2013
Starting order Individual Competitions
Qualifications Group A – 5 th April 2013 1/HC CARDOSO Joana POR Hoop
2 PRINCE Danielle AUS Ball
3 KRAGULJ Sara SLO Hoop
4 YANG Yuqing CHN Ball
5 CHAROPA Arina BLR Hoop
6 RIZATDINOVA Ganna UKR Ball
7 YUSIFOVA Lala AZE Hoop
8 DENG Senyue CHN Ball
9 RUPRECHT Nicol AUT Hoop
10 TASHEVA Kristina BUL Ball
11 MAKSYMENKO Alina UKR Hoop
12 MAMUN Margarita RUS Ball
13 DE RIDDER Marie-Madeleine BEL Hoop
14 RANTSI Kati FIN Ball
15 SON Yeon Jae KOR Hoop
16 VEINBERG FILANOVSKY Victoria ISR Ball
17 ELKATIB Alia Yassin EGY Hoop
18 SHTREVENSKY Ekaterina CAN Ball
19 MATEVA Mariya BUL Hoop
20 FILIPPOVA Mayya UZB Ball
FIG RG World Cup 2013 Lisbon (POR)
04 - 07 April 2013
Starting order Individual Competitions
Qualifications Group B – 5 th April 2013 1/HC LAPAS DOMINGUES Tania POR Hoop
2/HC CANILHAS Maria POR Ball
3 VASS Dora HUN Hoop
4 STANIOUTA Melitina BLR Ball
5 PISCUPESCU Alexandra ROU Hoop
6 GORBUNOVA Viktoriya KAZ Ball
7 DURUNDA Marina AZE Hoop
8 RAKHMATOVA Djamila UZB Ball
9 MERKULOVA Alexandra RUS Hoop
10 CHUN Song E KOR Ball
11 KERBER Jasmine USA Hoop
12 RIVKIN Neta ISR Ball
13 MOUSTAFAEVA Kseniya FRA Hoop
14 ASSYMOVA Aliya KAZ Ball
15 COELHO Carolina POR Hoop
16 WEGSCHEIDER Natascha AUT Ball
17 TEOCAN Adriana Cecilia ROU Hoop
18 PROTTO Aliya USA Ball
19 LEOPOLD Gillian FRA Hoop
20 PHAJAVA Salome GEO Ball
FIG RG World Cup 2013 Lisbon (POR)
04 - 07 April 2013
Starting order Individual Competitions
Qualifications Group B - 6 Th April 2013 1/HC CANILHAS Maria POR Clubs
2/HC LAPAS DOMINGUES Tania POR Ribbon
3 RIVKIN Neta ISR Clubs
4 MOUSTAFAEVA Kseniya FRA Ribbon
5 ASSYMOVA Aliya KAZ Clubs
6 COELHO Carolina POR Ribbon
7 WEGSCHEIDER Natascha AUT Clubs
8 TEOCAN Adriana Cecilia ROU Ribbon
9 PROTTO Aliya USA Clubs
10 LEOPOLD Gillian FRA Ribbon
11 PHAJAVA Salome GEO Clubs
12 VASS Dora HUN Ribbon
13 STANIOUTA Melitina BLR Clubs
14 PISCUPESCU Alexandra ROU Ribbon
15 GORBUNOVA Viktoriya KAZ Clubs
16 DURUNDA Marina AZE Ribbon
17 RAKHMATOVA Djamila UZB Clubs
18 MERKULOVA Alexandra RUS Ribbon
19 CHUN Song E KOR Clubs
20 KERBER Jasmine USA Ribbon
FIG RG World Cup 2013 Lisbon (POR)
04 - 07 April 2013
Starting order Individual Competitions
Qualifications Group A - 6 Th April 2013 1/HC CARDOSO Joana POR Clubs
2 MAKSYMENKO Alina UKR Ribbon
3 MAMUN Margarita RUS Clubs
4 DE RIDDER Marie-Madeleine BEL Ribbon
5 RANTSI Kati FIN Clubs
6 SON Yeon Jae KOR Ribbon
7 VEINBERG FILANOVSKY Victoria ISR Clubs
8 ELKATIB Alia Yassin EGY Ribbon
9 SHTREVENSKY Ekaterina CAN Clubs
10 MATEVA Mariya BUL Ribbon
11 FILIPPOVA Mayya UZB Clubs
12 PRINCE Danielle AUS Ribbon
13 KRAGULJ Sara SLO Clubs
14 YANG Yuqing CHN Ribbon
15 CHAROPA Arina BLR Clubs
16 RIZATDINOVA Ganna UKR Ribbon
17 YUSIFOVA Lala AZE Clubs
18 DENG Senyue CHN Ribbon
19 RUPRECHT Nicol AUT Clubs
20 TASHEVA Kristina BUL Ribbon